M-F1

Strona Główna » Uszczelki » M-F1

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-F1

Inne nazwy katalogowe: AGI / K68 / TAŚMY TKN

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące wykorzystywane są do redukowania jak i absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Montuje się je w m.in.. tłokach, gdzie realizują zadania izolująco-amortyzujące. Funkcjonują na zasadzie łożyskowania komponentów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i szkodliwym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Pośród dostępnych typów pierścieni prowadzących występują niżej wymienione materiały. W celu wyboru najlepszego rodzaju należy wcześniej określić między innymi. współczynniki pracy, mając na uwadze charakterystykę danego produktu. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii znajdują się pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym zainstalowano pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadrapania, co zapewnia lepszą kulturę pracy narzędzi pneumatycznych lub hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, pozwalają na skuteczne i bezpieczne działanie komponentów konstrukcyjnych tłoka lub cylindra.

Zalety użycia pierścieni prowadzących w układach pracy
Pierścienie prowadzące charakteryzują się znakomitymi właściwościami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są poza tym odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania cechują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w układzie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się również w środowisku narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka skonstruowania produktu
Dzięki użyciu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące mają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom oraz deformacjom, spowodowanym przez eksploatację w niekorzystnym środowisku. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, zlokalizowane na rowkach tłoka lub cylindra, pełnią również funkcję elementu izolacyjnego.