M-F2

Strona Główna » Uszczelki » M-F2

Nazwa profilu: M-F2

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące wykorzystywane są do redukowania jak i absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Instaluje się je w między innymi. tłokach, gdzie realizują zadania izolująco-amortyzujące. Działają na zasadzie łożyskowania komponentów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i szkodliwym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Pośród dostępnych rodzajów pierścieni prowadzących znajdują się niżej wymienione produkty. W celu doboru najlepszego typu należy wcześniej określić między innymi. współczynniki pracy, mając na uwadze charakterystykę danego materiału. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii znajdują się pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym założono pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadrapania, co zapewnia lepszą kulturę pracy narzędzi pneumatycznych lub hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, umożliwiają skuteczne i bezpieczne funkcjonowanie elementów konstrukcyjnych tłoka lub cylindra.

Zalety użycia pierścieni prowadzących w układach pracy
Pierścienie prowadzące charakteryzują się doskonałymi cechami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są poza tym odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania cechują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w układzie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się także w środowisku narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka utworzenia produktu
Dzięki wykorzystaniu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące mają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom jak i deformacjom, wywołanym poprzez eksploatację w niekorzystnym środowisku. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, umieszczone na rowkach tłoka bądź cylindra, pełnią również funkcję komponentu izolacyjnego.