M-F3F4

Strona Główna » Uszczelki » M-F3F4

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-F3F4

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące stosowane są do redukowania a także absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Instaluje się je w między innymi. tłokach, gdzie wykonują zadania izolująco-amortyzujące. Funkcjonują na zasadzie łożyskowania komponentów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i niekorzystnym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Pośród dostępnych typów pierścieni prowadzących znajdują się poniżej wymienione materiały. W celu wyboru najlepszego rodzaju powinno się wcześniej określić między innymi. współczynniki pracy, mając na uwadze charakterystykę danego materiału. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii występują pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym zainstalowano pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadrapania, co zapewnia lepszą kulturę pracy urządzeń pneumatycznych bądź hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, pozwalają na skuteczne i bezpieczne funkcjonowanie komponentów konstrukcyjnych tłoka lub cylindra.

Zalety użycia pierścieni prowadzących w układach pracy
Pierścienie prowadzące cechują się doskonałymi właściwościami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są poza tym odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania charakteryzują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w systemie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się też w środowisku narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka utworzenia produktu
Dzięki wykorzystaniu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące posiadają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom a także deformacjom, spowodowanym przez eksploatację w niekorzystnym środowisku. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, zlokalizowane na rowkach tłoka bądź cylindra, pełnią również funkcję elementu izolacyjnego.