M-F6

Strona Główna » Uszczelki » M-F6

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-F6

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące stosowane są do redukowania oraz absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Instaluje się je w między innymi. tłokach, gdzie wykonują zadania izolująco-amortyzujące. Działają na zasadzie łożyskowania elementów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i szkodliwym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Wśród dostępnych rodzajów pierścieni prowadzących występują niżej wymienione produkty. W celu wyboru najlepszego typu należy wcześniej określić na przykład. współczynniki pracy, biorąc pod uwagę charakterystykę danego produktu. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii znajdują się pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym zamontowano pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadraśnięcia, co umożliwia lepszą kulturę pracy narzędzi pneumatycznych lub hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, umożliwiają efektywne i bezpieczne działanie komponentów konstrukcyjnych tłoka bądź cylindra.

Zalety zastosowania pierścieni prowadzących w układach pracy
Pierścienie prowadzące cechują się doskonałymi cechami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są ponadto odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania cechują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w systemie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się też w otoczeniu narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka stworzenia produktu
Dzięki zastosowaniu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące posiadają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom jak i deformacjom, spowodowanym poprzez eksploatację w niekorzystnym środowisku. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, zlokalizowane na rowkach tłoka lub cylindra, pełnią też funkcję komponentu izolacyjnego.