M-F7

Strona Główna » Uszczelki » M-F7

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-F7

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące używane są do redukowania a także absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Montuje się je w m.in.. tłokach, gdzie wykonują zadania izolująco-amortyzujące. Działają na zasadzie łożyskowania elementów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i niekorzystnym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Pośród dostępnych rodzajów pierścieni prowadzących znajdują się poniżej wyszczególnione materiały. W celu wyboru najlepszego typu powinno się wcześniej określić na przykład. współczynniki pracy, z uwagi na charakterystykę danego produktu. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii występują pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym zainstalowano pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadrapania, co zapewnia lepszą kulturę pracy urządzeń pneumatycznych lub hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, umożliwiają skuteczne i bezpieczne funkcjonowanie elementów konstrukcyjnych tłoka lub cylindra.

Zalety zastosowania pierścieni prowadzących w systemach pracy
Pierścienie prowadzące cechują się znakomitymi właściwościami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są ponadto odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania cechują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w systemie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się także w otoczeniu narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka zrealizowania produktu
Dzięki zastosowaniu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące posiadają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom oraz deformacjom, wywołanym poprzez eksploatację w niekorzystnym środowisku. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, zlokalizowane na rowkach tłoka albo cylindra, pełnią również funkcję komponentu izolacyjnego.