M-F8

Strona Główna » Uszczelki » M-F8

Nazwa profilu: M-F8

Typ uszczelnienia: pierscienie-prowadzace

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Pierścienie prowadzące
Izolujące pierścienie prowadzące wykorzystywane są do redukowania czy też absorbowania obciążeń o charakterystyce poprzecznej. Montuje się je w m.in.. tłokach, gdzie realizują zadania izolująco-amortyzujące. Działają na zasadzie łożyskowania komponentów ruchomych, bezpośrednio w cylindrach. Zabezpieczają powierzchnie metalowe przed nadmiernym zużyciem i niekorzystnym tarciem.

Pierścienie prowadzące i ich rodzaje
Pośród dostępnych rodzajów pierścieni prowadzących występują niżej wyszczególnione produkty. W celu wyboru najlepszego rodzaju powinno się wcześniej określić m.in. współczynniki pracy, z uwagi na charakterystykę danego materiału. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: naciski jednostkowe, prędkość przesuwu czy temperaturę pracy. W poniższej kategorii znajdują się pierścienie prowadzące o profilach: M-F1, M-F2, M-F3, M-F3F4, M-F4, M-F5, M-F6, M-F7, M-F8.

Układ, w którym założono pierścienie prowadzące staje się mniej podatny na zatarcia i zadraśnięcia, co umożliwia lepszą kulturę pracy urządzeń pneumatycznych lub hydraulicznych. Dzięki właściwościom zabezpieczającym, umożliwiają skuteczne i bezpieczne działanie elementów konstrukcyjnych tłoka lub cylindra.

Zalety wykorzystania pierścieni prowadzących w układach pracy
Pierścienie prowadzące cechują się doskonałymi cechami technicznymi. Mogą przenosić pokaźne obciążenia, są ponadto odporne na działanie czynników mechanicznych, takich jak tarcie. Dzięki materiałowi wykonania cechują się antykorozyjnością. Zapobiegają nadmiernym drganiom w systemie poprzez amortyzację mechaniczną. Dzięki dobrym parametrom smarującym, sprawdzają się też w środowisku narażonym na ponad miarowe wysychanie.

Pierścienie prowadzące – charakterystyka sporządzenia produktu
Dzięki użyciu termoplastycznych komponentów, pierścienie prowadzące posiadają znacznie lepsze parametry pracy, niż tradycyjne, metalowe konstrukcje. Nie ulegają tak szybko przeciążeniom oraz deformacjom, wywołanym poprzez eksploatację w niekorzystnym środowisku. Wspomagają efektywność pracy, zabezpieczają siłowniki przed uszkodzeniem. Mogą pracować w większym zakresie temperatur, mogą być eksponowane na znacznie większe obciążenia statyczne i dynamiczne, występujące w układzie pracy. Pierścienie prowadzące, umiejscowione na rowkach tłoka lub cylindra, pełnią także funkcję komponentu izolacyjnego.