M-DF01M

Strona Główna » Uszczelki » M-DF01M

Nazwa profilu: M-DF01M

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie zapewnienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy astronomiczną wagę do tego, by fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Z drugiej strony cechują się one wielką wytrzymałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy również o to, aby były one kompatybilne z wielorakiego typu narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni stosuje się tylko i wyłącznie materiałów o najwyższej jakości. W tym celu mają zastosowanie przede wszystkim poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Zważywszy na tak duże zróżnicowanie tworzyw wykorzystywanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dostosować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest ponad kilkaset wielorakich profili. Skutkiem tego zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.