M-S10-12

Strona Główna » Uszczelki » M-S10-12

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S10-12

Inne nazwy katalogowe: GT-3 / K01

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostwtmos

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz nazywany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do uszkodzenia całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – istotne informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie umożliwienie ochrony całemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy olbrzymią wagę do tego, aby produkowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Skądinąd cechują się one wielką trwałością na zniszczenie i ekstruzję. Troszczymy się także o to, by były one zgodne z wielorakiego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego rodzaju pierścieni stosuje się tylko i wyłącznie produktów o najwyższej jakości. W tym celu służą przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Biorąc pod uwagę tak obszerne zróżnicowanie tworzyw używanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, dostępnych jest więcej niż kilkaset wielorakich profili. W takim razie zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.