M-S11

Strona Główna » Uszczelki » M-S11

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S11

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często nazywany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie tylko i wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego urządzenia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – istotne informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie zapewnienie ochrony całemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy astronomiczną wagę do tego, aby wytwarzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Skądinąd charakteryzują się one wielką odpornością na zmęczenie i ekstruzję. Dbamy też o to, by były one zgodne z różnego typu urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego typu pierścieni wykorzystuje się wyłącznie produktów o najwyższej jakości. W tym celu służą głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Z uwagi na tak duże zróżnicowanie tworzyw stosowanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można przystosować rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest ponad kilkaset różnych profili. Stąd zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.