M-S13-15

Strona Główna » Uszczelki » M-S13-15

Nazwa profilu: M-S13-15

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostwtmos

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często nazywany także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, bardzo zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego urządzenia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie umożliwienie ochrony kompletnemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy kolosalną wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Skądinąd charakteryzują się one sporą wytrzymałością na zmęczenie i ekstruzję. Dbamy także o to, by były one kompatybilne z wielorakiego typu narzędziami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego rodzaju pierścieni stosuje się wyłącznie towarów o najwyższej jakości. W tym celu mają zastosowanie głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Z uwagi na tak obszerne zróżnicowanie tworzyw używanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest więcej niż kilkaset wielorakich profili. Skutkiem tego zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.