M-S14

Strona Główna » Uszczelki » M-S14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S14

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często znany jako także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy kolosalną wagę do tego, aby produkowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Ponadto charakteryzują się one sporą odpornością na zniszczenie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one zgodne z wielorakiego rodzaju urządzeniami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się jedynie towarów o wysokiej jakości. W tym celu służą przede wszystkim poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Ze względu na tak obszerne zróżnicowanie tworzyw stosowanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym petentom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest przeszło kilkaset różnych profili. W takim razie zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.