M-S16

Strona Główna » Uszczelki » M-S16

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S16

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeśli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego urządzenia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – główne informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one również za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy astronomiczną wagę do tego, by wytwarzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Z drugiej strony charakteryzują się one sporą trwałością na zniszczenie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, by były one kompatybilne z wielorakiego typu urządzeniami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni stosuje się jedynie produktów o wysokiej jakości. W tym celu służą zwłaszcza poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) tudzież poliacetal (POM). Biorąc pod uwagę tak wielkie zróżnicowanie tworzyw stosowanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dobrać typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest z okładem kilkaset różnych profili. W takim razie zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.