M-S17

Strona Główna » Uszczelki » M-S17

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S17

Inne nazwy katalogowe: TTI-L / K33

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Zresztą charakteryzują się one dużą odpornością na zużycie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one kompatybilne z różnego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się jedynie produktów o najwyższej jakości. W tym celu mają zastosowanie nade wszystko poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) tudzież poliacetal (POM). Ze względu na tak spore zróżnicowanie tworzyw stosowanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Dzięki temu będzie można przystosować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest przeszło kilkaset różnych profili. Stąd zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.