M-S17S9

Strona Główna » Uszczelki » M-S17S9

Nazwa profilu: M-S17S9

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
tbtw

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie tylko i wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie umożliwienie ochrony całemu ustrojowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy ogromną wagę do tego, by wytwarzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Zresztą charakteryzują się one dużą odpornością na zmęczenie i ekstruzję. Dbamy również o to, aby były one kompatybilne z różnego typu narzędziami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni wykorzystuje się jedynie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu służą przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Biorąc pod uwagę tak duże zróżnicowanie tworzyw stosowanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest więcej niż kilkaset wielorakich profili. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.