M-S18

Strona Główna » Uszczelki » M-S18

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S18

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą mieć zastosowanie jedynie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeśli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie zapewnienie ochrony pełnemu układowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy kolosalną wagę do tego, aby wytwarzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Poza tym cechują się one sporą wytrzymałością na zniszczenie i ekstruzję. Dbamy również o to, aby były one zgodne z różnego typu narzędziami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni używa się wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu służą zwłaszcza poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Ze względu na tak obszerne zróżnicowanie tworzyw stosowanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Dzięki temu będzie można dostosować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest ponad kilkaset różnych profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.