M-S18S8

Strona Główna » Uszczelki » M-S18S8

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S18S8

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz nazywany także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – główne informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy gigantyczną wagę do tego, by wytwarzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Skądinąd cechują się one ogromną trwałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy także o to, by były one kompatybilne z wielorakiego rodzaju narzędziami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni stosuje się jedynie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu mają zastosowanie przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Zważywszy na tak duże zróżnicowanie tworzyw stosowanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dobrać typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest więcej niż kilkaset wielorakich profili. Skutkiem tego zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.