M-S20

Strona Główna » Uszczelki » M-S20

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S20

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – główne informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy ogromną wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Skądinąd cechują się one wielką trwałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy dodatkowo o to, aby były one kompatybilne z różnego typu narzędziami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu mają zastosowanie nade wszystko poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Zważywszy na tak spore urozmaicenie tworzyw stosowanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Dzięki temu będzie można dopasować rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest więcej niż kilkaset różnych profili. Skutkiem tego zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.