M-S21

Strona Główna » Uszczelki » M-S21

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S21

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – główne informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one również za zadanie umożliwienie ochrony kompletnemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy olbrzymią wagę do tego, by fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Poza tym charakteryzują się one wielką trwałością na zużycie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one kompatybilne z wielorakiego typu narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni używa się wyłącznie materiałów o najwyższej jakości. W tym celu służą przede wszystkim poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Z uwagi na tak ogromne zróżnicowanie tworzyw używanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym delikwentom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Poprzez to będzie można przystosować rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest ponad kilkaset różnych profili. Stąd zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.