M-S24

Strona Główna » Uszczelki » M-S24

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S24

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwnbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz nazywany także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie jedynie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie umożliwienie ochrony kompletnemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy ogromną wagę do tego, aby produkowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Poza tym charakteryzują się one sporą odpornością na zużycie i ekstruzję. Troszczymy się także o to, aby były one kompatybilne z wielorakiego rodzaju narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni stosuje się wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu mają zastosowanie przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Zważywszy na tak spore urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Poprzez to będzie można dobrać typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest więcej niż kilkaset różnych profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.