M-S25-27

Strona Główna » Uszczelki » M-S25-27

Nazwa profilu: M-S25-27

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz nazywany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – istotne informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy kolosalną wagę do tego, aby wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Swoją drogą cechują się one sporą trwałością na zużycie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one zgodne z wielorakiego typu narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni stosuje się wyłącznie towarów o najwyższej jakości. W tym celu służą zwłaszcza poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Z uwagi na tak spore zróżnicowanie tworzyw stosowanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dostosować rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest przeszło kilkaset różnych profili. W takim razie zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.