M-S29-31

Strona Główna » Uszczelki » M-S29-31

Nazwa profilu: M-S29-31

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często zwany także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie jedynie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one również za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu systemowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy kolosalną wagę do tego, by sporządzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Poza tym charakteryzują się one dużą odpornością na zniszczenie i ekstruzję. Dbamy także o to, by były one kompatybilne z wielorakiego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni stosuje się tylko i wyłącznie produktów o wysokiej jakości. W tym celu służą głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Ze względu na tak ogromne zróżnicowanie tworzyw używanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można przystosować rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest więcej niż kilkaset wielorakich profili. Skutkiem tego zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.