M-S2R14

Strona Główna » Uszczelki » M-S2R14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S2R14

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często zwany także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, bardzo zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć jedynie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – ważne informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one także za zadanie umożliwienie ochrony kompletnemu układowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy gigantyczną wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Ponadto cechują się one dużą wytrzymałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy dodatkowo o to, aby były one zgodne z wielorakiego typu urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego typu pierścieni stosuje się tylko i wyłącznie towarów o najwyższej jakości. W tym celu mają zastosowanie głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Z uwagi na tak duże zróżnicowanie tworzyw wykorzystywanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym delikwentom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można przystosować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest przeszło kilkaset wielorakich profili. Stąd zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.