M-S3

Strona Główna » Uszczelki » M-S3

Nazwa profilu: M-S3

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć jedynie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu układowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy gigantyczną wagę do tego, aby produkowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Ponadto cechują się one sporą odpornością na zmęczenie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, by były one kompatybilne z wielorakiego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się tylko i wyłącznie towarów o najwyższej jakości. W tym celu służą głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) oraz poliacetal (POM). Ze względu na tak ogromne urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym petentom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest z okładem kilkaset różnych profili. Tym samym zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.