M-S35

Strona Główna » Uszczelki » M-S35

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S35

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego urządzenia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one zarówno za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Z drugiej strony cechują się one sporą wytrzymałością na zmęczenie i ekstruzję. Troszczymy się również o to, aby były one kompatybilne z różnego rodzaju urządzeniami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni używa się jedynie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu mają zastosowanie głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Ze względu na tak duże zróżnicowanie tworzyw używanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym petentom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dobrać typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, dostępnych jest przeszło kilkaset wielorakich profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.