M-S3S

Strona Główna » Uszczelki » M-S3S

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S3S

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
sprezyna-helikoidalna

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często nazywany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one zarówno za zadanie umożliwienie ochrony całemu układowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy gigantyczną wagę do tego, aby wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Z drugiej strony cechują się one wielką wytrzymałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy także o to, aby były one zgodne z różnego rodzaju urządzeniami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni stosuje się wyłącznie towarów o najwyższej jakości. W tym celu służą zwłaszcza poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Ze względu na tak wielkie zróżnicowanie tworzyw stosowanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dobrać rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, dostępnych jest przeszło kilkaset wielorakich profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.