M-S4R14

Strona Główna » Uszczelki » M-S4R14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S4R14

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwnbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz zwany także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć tylko i wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeśli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy astronomiczną wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Skądinąd cechują się one ogromną trwałością na zmęczenie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one kompatybilne z różnego typu narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego typu pierścieni używa się tylko i wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu mają zastosowanie głównie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Z uwagi na tak duże zróżnicowanie tworzyw stosowanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym delikwentom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Dzięki temu będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest z okładem kilkaset różnych profili. W takim razie zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.