M-S5

Strona Główna » Uszczelki » M-S5

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S5

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz zwany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, bardzo zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie umożliwienie ochrony całemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy kolosalną wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Skądinąd charakteryzują się one dużą odpornością na zużycie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, by były one kompatybilne z różnego rodzaju narzędziami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni stosuje się tylko i wyłącznie produktów o najwyższej jakości. W tym celu mają zastosowanie nade wszystko poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Zważywszy na tak wielkie zróżnicowanie tworzyw wykorzystywanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym petentom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, dostępnych jest ponad kilkaset różnych profili. Stąd zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.