M-S7

Strona Główna » Uszczelki » M-S7

Nazwa profilu: M-S7

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć jedynie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeśli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do awarii całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy kolosalną wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Skądinąd charakteryzują się one ogromną wytrzymałością na zniszczenie i ekstruzję. Dbamy również o to, aby były one zgodne z różnego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego typu pierścieni stosuje się jedynie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu służą przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Zważywszy na tak ogromne zróżnicowanie tworzyw używanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można dostosować typ tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym poprzez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, dostępnych jest ponad kilkaset różnych profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.