M-S8

Strona Główna » Uszczelki » M-S8

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S8

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. Skutkiem tego do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one również za zadanie zapewnienie ochrony całemu układowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy astronomiczną wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Swoją drogą charakteryzują się one wielką wytrzymałością na zmęczenie i ekstruzję. Dbamy także o to, by były one zgodne z wielorakiego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się tylko i wyłącznie produktów o wysokiej jakości. W tym celu służą zwłaszcza poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) jak i poliacetal (POM). Ze względu na tak wielkie urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dostosować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest ponad kilkaset różnych profili. Skutkiem tego zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.