M-S8JS

Strona Główna » Uszczelki » M-S8JS

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S8JS

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Wykorzystuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, bardzo zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą mieć zastosowanie wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść nawet do uszkodzenia całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie umożliwienie ochrony całemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy gigantyczną wagę do tego, by sporządzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Zresztą cechują się one sporą trwałością na zniszczenie i ekstruzję. Dbamy również o to, by były one kompatybilne z różnego typu narzędziami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni używa się wyłącznie materiałów o najwyższej jakości. W tym celu służą w zasadzie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Zważywszy na tak spore zróżnicowanie tworzyw stosowanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Dzięki temu będzie można dobrać rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest przeszło kilkaset różnych profili. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi eksperci z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.