M-S8P

Strona Główna » Uszczelki » M-S8P

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S8P

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często nazywany także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, nadzwyczaj zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą służyć jedynie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. O ile olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego urządzenia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – istotne informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one zarówno za zadanie umożliwienie ochrony pełnemu ustrojowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy olbrzymią wagę do tego, aby sporządzane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Z drugiej strony charakteryzują się one dużą wytrzymałością na zużycie i ekstruzję. Dbamy również o to, aby były one zgodne z różnego rodzaju urządzeniami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego typu pierścieni wykorzystuje się tylko i wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu służą nade wszystko poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) tudzież poliacetal (POM). Ze względu na tak duże urozmaicenie tworzyw używanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Poprzez to będzie można dopasować rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, dostępnych jest ponad kilkaset wielorakich profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.