M-S9

Strona Główna » Uszczelki » M-S9

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S9

Inne nazwy katalogowe: GIR / K35

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrh-nbrfkm-fpmepdmvmq-silikon

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz określany mianem także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one albowiem narażone na powstawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą mieć zastosowanie tylko i wyłącznie starannie wybrane materiały o dużej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeśli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do awarii całego narzędzia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – ważne informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one zarówno za zadanie zapewnienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy gigantyczną wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska pozwalały na niskie tarcie. Z drugiej strony cechują się one dużą trwałością na zniszczenie i ekstruzję. Dbamy też o to, by były one kompatybilne z różnego rodzaju urządzeniami.

Gumki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego rodzaju pierścieni wykorzystuje się jedynie towarów o najwyższej jakości. W tym celu służą przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Z uwagi na tak duże zróżnicowanie tworzyw stosowanych do wytwarzania uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Poprzez to będzie można dopasować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W proponowanym poprzez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest przeszło kilkaset wielorakich profili. Tym samym zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.