M-S9K8R14

Strona Główna » Uszczelki » M-S9K8R14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-S9K8R14

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrh-nbrfkm-fpmepdmvmq-silikon

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często zwany także tłoczyskowym bądź dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na postawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo wysokie ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą służyć wyłącznie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – podstawowe informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu układowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niepożądane zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do tego, by wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Z drugiej strony charakteryzują się one sporą trwałością na zużycie i ekstruzję. Troszczymy się również o to, by były one zgodne z wielorakiego typu narzędziami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego rodzaju pierścieni stosuje się jedynie materiałów o najwyższej jakości. W tym celu służą w zasadzie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) a także poliacetal (POM). Z uwagi na tak wielkie urozmaicenie tworzyw używanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym interesantom skontaktować się z naszym doradcą technicznym . Dzięki temu będzie można przystosować rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W proponowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest z okładem kilkaset różnych profili. Tym samym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.