M-USS

Strona Główna » Uszczelki » M-USS

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-USS

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz znany jako także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dość ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na postawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: bardzo wysokie ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, niezwykle zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą mieć zastosowanie jedynie starannie wyselekcjonowane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – ważne informacje
Nadrzędnym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie umożliwienie ochrony całemu ustrojowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zabrudzenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Z tego powodu przykładamy gigantyczną wagę do tego, aby wykonywane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Poza tym charakteryzują się one dużą odpornością na zmęczenie i ekstruzję. Dbamy dodatkowo o to, by były one kompatybilne z wielorakiego rodzaju urządzeniami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego typu pierścieni wykorzystuje się jedynie towarów o wysokiej jakości. W tym celu służą nade wszystko poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Mając na uwadze tak duże urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym klientom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Poprzez to będzie można dostosować rodzaj tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest przeszło kilkaset wielorakich profili. W takim razie zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.