M-USSR14

Strona Główna » Uszczelki » M-USSR14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-USSR14

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwtb

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, nieraz znany jako także tłoczyskowym lub dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Stosuje się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na postawanie całego szeregu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: nadzwyczaj duże ciśnienie, nagłe wyskoki i spadki temperatury, bardzo zróżnicowana częstotliwość oraz prędkość tarcia. W związku z tym do ich produkcji mogą służyć jedynie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, aby nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeżeli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego narzędzia.

Pierścienie uszczelniające tłoczysko – kluczowe informacje
Głównym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest ochrona przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one dodatkowo za zadanie zapewnienie ochrony pełnemu systemowi przed tym, by do jego wnętrza nie dostały się niedobre zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze swoich powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy astronomiczną wagę do tego, by fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska umożliwiały niskie tarcie. Ponadto cechują się one ogromną wytrzymałością na zniszczenie i ekstruzję. Troszczymy się też o to, aby były one zgodne z różnego rodzaju urządzeniami.

Uszczelki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do wytwarzania tego rodzaju pierścieni stosuje się jedynie produktów o wysokiej jakości. W tym celu mają zastosowanie w zasadzie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Biorąc pod uwagę tak duże urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do fabrykacji uszczelnienia tłoczyska, radzimy naszym petentom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Poprzez to będzie można przystosować typ tworzywa do specyfiki narzędzia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas asortymencie pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest więcej niż kilkaset różnych profili. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi fachowcy z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania.