M-VS22M

Strona Główna » Uszczelki » M-VS22M

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-VS22M

Typ uszczelnienia: tloczyskowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
sprezyna-helikoidalna

O naszych uszczelnieniach tłoczyska Uszczelniacz tłoczyska, często określany mianem także tłoczyskowym albo dławnicowym, to urządzenie, którego zewnętrzna część pracuje statycznie, a wewnętrzna – dynamicznie. Używa się ich w siłownikach hydraulicznych, gdzie narażone są na dosyć ciężkie warunki pracy Są one bowiem narażone na postawanie wielu uszkodzeń mechanicznych, które wynikają pod wpływem czynników takich jak: niezwykle duże ciśnienie, gwałtowne wyskoki i spadki temperatury, bardzo zróżnicowana częstotliwość oraz szybkość tarcia. W następstwie tego do ich produkcji mogą służyć jedynie starannie wybrane materiały o wysokiej wytrzymałości. Uszczelki tłoczyskowe, które są montowane we wnętrzu dławicy mają za zadanie uszczelnić tłoczysko tak, by nie doszło do wycieku oleju hydraulicznego. Jeśli olej ten wydostanie się zewnątrz siłownika, może dojść chociażby do uszkodzenia całego urządzenia.

Oringi uszczelniające tłoczysko – istotne informacje
Kluczowym zadaniem pierścieni uszczelniających tłoczysko jest zabezpieczenie przed wyciekaniem płynów hydraulicznych. Mają one też za zadanie zapewnienie ochrony kompletnemu układowi przed tym, aby do jego wnętrza nie dostały się nieprawidłowe zanieczyszczenia. Po zamontowaniu w dławnicy, stykają się one jedną ze własnych powierzchni roboczych z samym tłoczyskiem. Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do tego, aby fabrykowane w naszych zakładach uszczelniacze tłoczyska zapewniały niskie tarcie. Zresztą charakteryzują się one dużą trwałością na zmęczenie i ekstruzję. Troszczymy się również o to, by były one zgodne z różnego typu urządzeniami.

Podkładki tłoczyskowe od Mwd Seals
Do produkcji tego rodzaju pierścieni używa się tylko i wyłącznie materiałów o wysokiej jakości. W tym celu służą przeważnie poliuretan (PU), politetrafluoroetylen (PTFE), kauczuk akrylonitrylowy (NBR) czy też poliacetal (POM). Zważywszy na tak ogromne urozmaicenie tworzyw wykorzystywanych do produkcji uszczelnienia tłoczyska, doradzamy naszym delikwentom skontaktować się z naszym konsultantem technicznym . Poprzez to będzie można dobrać rodzaj tworzywa do specyfiki urządzenia, którego część mają one stanowić. W oferowanym przez nas wyborze pierścieni uszczelniających, osiągalnych jest więcej niż kilkaset różnych profili. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści z radością udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.