M-K1

Strona Główna » Uszczelki » M-K1

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K1

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Z powodu na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje łatwy i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących trwałość na parę czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże dosyć często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.