M-K10-12

Strona Główna » Uszczelki » M-K10-12

Nazwa profilu: M-K10-12

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompa-6pamostwtbpe-uhmw

Uszczelki tłokowe mają rozległe użycie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje prosty i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Z reguły tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak dosyć często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.