M-K23N

Strona Główna » Uszczelki » M-K23N

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K23N

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-pupompamos

Uszczelki tłokowe mają szerokie użycie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Wskutek na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te cechuje prosty i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą stać się jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednak dosyć często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.