M-K24

Strona Główna » Uszczelki » M-K24

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K24

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają obszerne zastosowanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Z powodu na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te cechuje łatwy i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie istotne jest, aby wspomniane rozwiązania pozostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dość często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.