M-K2ST

Strona Główna » Uszczelki » M-K2ST

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K2ST

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pomtbtwpa-6pamos

Uszczelki tłokowe mają obszerne użycie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Wskutek na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje łatwy i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Przeważnie tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na kilka czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże dość często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.