M-K3

Strona Główna » Uszczelki » M-K3

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K3

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Z racji na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje łatwy i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Zazwyczaj tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na kilka czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednak dość często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.