M-K35

Strona Główna » Uszczelki » M-K35

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K35

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają obszerne zastosowanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Ze względu na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje prosty i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej znajomości. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących trwałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dosyć często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.