M-K4ST

Strona Główna » Uszczelki » M-K4ST

Nazwa profilu: M-K4ST

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
pompamostwnbrfkm-fpmepdmvmq-silikon

Uszczelki tłokowe mają rozległe użycie w różnorodnych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Zwykle tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie przede wszystkim sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania pozostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na kilka czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednak dosyć często można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.