M-K6

Strona Główna » Uszczelki » M-K6

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K6

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:

Uszczelki tłokowe mają rozległe wykorzystanie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Z racji na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Zazwyczaj tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na kilka czynników fizycznych, takich jak medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak dosyć często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.