M-K7

Strona Główna » Uszczelki » M-K7

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K7

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpmvmq-silikonepdm

Uszczelki tłokowe mają rozległe wykorzystanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te cechuje nietrudny i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Zazwyczaj tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Z uwagi na typ roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne albo dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, jak również zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle robi się ze puliuretanu, jednakże coraz częściej można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.