M-K8DL

Strona Główna » Uszczelki » M-K8DL

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K8DL

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpm

Uszczelki tłokowe mają rozległe zastosowanie w wielorakich instalacjach hydraulicznych. Na skutek na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi elementami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania żadnej specjalistycznej znajomości. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Mając na uwadze roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą stać się jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest wywołanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle istotne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących trwałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), warto zaopatrzyć się również w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak dosyć często można natrafić też ich gumowe odpowiedniki.