M-K8R14

Strona Główna » Uszczelki » M-K8R14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K8R14

Inne nazwy katalogowe: CUT / K501

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpm

Uszczelki tłokowe mają rozległe zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Wskutek na zdolność do pracy przy wielkim ciśnieniu, są stałymi składnikami cylindrów. Uszczelki te charakteryzuje łatwy i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Zazwyczaj tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych rozmiarach – mogą być jednostronne lub dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to znaczy. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się także w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dość często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.