M-K8S9R14

Strona Główna » Uszczelki » M-K8S9R14

Uszczelnienia
dostępne z magazynu:

Nazwa profilu: M-K8S9R14

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
nbrfkm-fpm

Uszczelki tłokowe mają szerokie zastosowanie w rozmaitych instalacjach hydraulicznych. Wskutek na zdolność do pracy przy dużym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje nieskomplikowany i praktyczny montaż, przez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie materiały jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Ze względu na rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe występują w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne dwustronne.
Uszczelnienie tłoka służy głównie sprawnej regulacji ciśnienia, występującego w cylindrze hydraulicznym. Celem jest sprawienie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w momencie fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, to oznacza. technicznych deformacji cylindra. Niezmiernie ważne jest, aby wspomniane rozwiązania zostały wykonane z materiałów, gwarantujących wytrzymałość na parę czynników fizycznych, jak chociażby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), wskazane jest zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednakże dość często można napotkać też ich gumowe odpowiedniki.