M-K9D

Strona Główna » Uszczelki » M-K9D

Nazwa profilu: M-K9D

Typ uszczelnienia: tlokowe

Sugerowane materiały główne:
epdmfkm-fpmh-puh-nbrnbrpamospe-uhmwpolikaprolaktampomptfe-teflonputbtmostpeektsturkontwvmq-silikon

Sugerowane materiały dodatkowe:
puh-pupompamos

Uszczelki tłokowe mają obszerne wykorzystanie w przeróżnych instalacjach hydraulicznych. Przez wzgląd na zdolność do pracy przy sporym ciśnieniu, są stałymi komponentami cylindrów. Uszczelki te cechuje prosty i praktyczny montaż, poprzez co w kwestiach technicznych nie wymagają posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy. Najczęściej tworzy się je z wysokiej jakości giętkich i termoplastycznych materiałów, którymi są takie surowce jak politetrafluoroetylen (PTFE), polieteroeteroketon (PEEK) czy polietylen (PE). Biorąc pod uwagę rodzaj roboczych instalacji, uszczelnienia tłokowe znajdują się w dwóch podstawowych formatach – mogą być jednostronne bądź dwustronne.
Uszczelnienie tłoka ma zastosowanie głównie sprawnej regulacji ciśnienia, znajdującego się w cylindrze hydraulicznym. Celem jest spowodowanie działania, polegającego na uszczelnieniu ciśnienia w sytuacji fazy skoku bez jakichkolwiek usterek, tzn. technicznych deformacji cylindra. Niezwykle ważne jest, żeby wspomniane rozwiązania zostały zrealizowane z materiałów, gwarantujących odporność na kilka czynników fizycznych, jak choćby medium współpracujące, prędkość posuwu, ciśnienie, tarcie czy działanie zróżnicowanych temperatur.
Korzystając z urządzeń niskociśnieniowych (np.. pomp wirowych), należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w uszczelnienie wargowe. Przy jego udziale, możliwe jest zwiększenie poziomu mocy silników, ale także zabezpieczenie łożysk przed dopływem zanieczyszczeń Uszczelnienia wargowe zwykle wykonuje się ze puliuretanu, jednak coraz częściej można spotkać też ich gumowe odpowiedniki.